Muzeum Narodowe w Szczecinie

Szczecin może pochwalić się ciekawą placówką muzealną, której siedzibą jest obecnie szczeciński zamek. To na zwiedzających czeka wiele ciekawych zbiorów. Można tu zobaczyć zarówno modele statków z różnych okresów historycznych oraz ciekawe zbiory etnograficzne, które przywieziono do Szczecina z różnych stron świata.
Warto odwiedzić to muzeum, które może poszczycić się nie tylko ciekawą kolekcją, ale także długa historią. Wiadomo, że już w XVI wieku w Szczecinie istniała ciekawa kolekcja dzieł sztuki.  Obecne muzeum powstało zaraz po zakończeniu II wojny światowej, zaś w 1970 roku awansowało do rangi muzeum narodowego. Dzisiaj Muzeum Narodowe w Szczecinie jest największą tego typu placówką na terenie województwa zachodniopomorskiego. Warto tu zajrzeć, by poznać dzieje miasta i regionu.

Jak na nadbałtyckie miasto przystało, Szczecin może pochwalić się licznymi i ciekawymi zbiorami marynistycznymi. Wśród licznych modeli statków i okrętów można zobaczyć m.in. egipski statek żaglowo – wiosłowy oraz modele polskich żaglowców z czasu rządów Zygmunta II Augusta.

Muzeum Narodowe w Szczecinie obejmuje również trzy oddziały: Galerię Sztuki Dawnej, Muzeum Sztuki Współczesnej oraz Muzeum Historii Szczecina. Od 2010 roku muzeum to ma jeszcze jedną filię. To Wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej w Gryficach.

Dodaj komentarz